Valgflæsk i Sundby Sejl

Valg flæsk i restaurant Sundby sejl den 24.

Der er nu 12 tilmeldte og jeg har mulighed for at udvide reservationen. Flere har tilkendegivet at de ikke har tilmeldt sig, fordi de ikke spiser flæsk. Det behøver man heller ikke, bare fortæl mig at du ønsker at vælge fra menukortet. Seneste tilmelding søndag den 22. kl 20.00.

Vi mødes i restaurant sundby sejl, Amager Strandvej 15, kl 18.00.
Vi spiser valgflæsk og følger valget så længe vi orker. Restauranten har lovet at sætte TV op. En portion stegt flæsk koster 148,- og ad libitum koster det 198,-. Man kan også spise fra menuen.

https://restaurantsundbysejl.dk/frokostmenu/

 

Tilmelding senest den 22. ved sms til 20776020 hvor man tilkendegiver om man spiser stegt flæsk og hvor meget eller man ønsker fra menuen.
Jeg har reserveret 12 pladser med mulighed for udvidelse.

Husk at respekterer at der er forskellige holdninger. Al menings udveksling bør ske dæmpet og i en pæn tone

 

På gensyn

fra Ulla